Gister mijn team verzonden naar: [email protected]. zou hem nog eens sturen dan.
Gister om 17:18 uur
Ik heb de mail van Arviidd gemist, geheel de fout van de organisatie. Uiteraard wordt het team van Arvidd nog toegevoegd. De statistieken op pagina 1 worden zo bijgewerkt.
En balngrijk: we zijn dus definitief gestart met 40 deelnemers. Dit betekent dat er na de eerste 3 etappes 1 deelnemer zal afvallen. Vanaf etappe 4 vallen er 2 deelnemers af.
In de Tour zat Pogi in slechts 4 teams, maar daar was Vingegaard natuurlijk het logische "goedkope" alternatief. Afvalkoersgewijs maakt zijn hogere pick rate deze Vuelta een stuk interessanter.
Zelf maak ik me vooral zorgen over het niet hebben van Aular en Carapaz - beiden niet gekozen omdat ik twijfels had bij hun vorm, maar hun prestaties in de tijdrit liegen er niet om.
Tja normaal gesproken ligt het budget voor de Vuelta rond de 7000 CQ. Met de deelname van Pogi (5080) moest dit wel omhoog.
Teams met Pogacar en van Aert hebben vaak nog maar 1 dure klepper.
Verder zie je veel brede teams met 5 of 6 van de dure toppers Pedersen/Onley/van Aert/Brennan/Skjelmose/Gall/Carapaz. Daarvoor is wellicht het totaal CQ toch iets te groot. Al liggen deze teams vaak onder de 9000 CQ...
To Pogi or not to Pogi was inderdaad een flink lastigere afweging dan in de Tour. Ik vond mijn team-met-Pogi in de breedte toch net wat te mager en ben daarom zonder hem gegaan, maar dan wel met de insteek dat ik in elke etappe moest kunnen opboksen tegen de teams die hem wel mee hebben. Daardoor alsnog uitgekomen op een relatief hoge cq-waarde, al hoop ik met de combo Mads + Wout de meeste cq-beslissingen te kunnen ontwijken.
Arry analyseert het weer eens beter dan dan ik zelf kan doen.
Wat een afgang om van Aert niet te kiezen.
En wat een drama om dan ook geen Pogacar of een goedkope Britse tijdrijder te selecteren.
De kans om af te vallen is nog gehalveerd ook de eerste 3 etappes maar het is je toch gelukt..
TI die nog op de valreppie een team heeft ingelevert wint de eerste etappe, maar dat is vaak gevaarlijk in de afvalkoers.
Pogi deelt vooralsnog dus geen cadeautjes uit, 21 dagen in het rood?? Of kan Wout de komende 2 dagen met bonificatieseconden de leiderstrui toch overnemen?
Nos vemos mañana| Positie | Team | CQ | Etappe 1 |
| 1 | TI Reppie | 9275 | 1290 |
| 2 | Corriol de Oriol | 9756 | 1160 |
| 3 | Bazing | 9706 | 1140 |
| 4 | Zwiebeln | 9479 | 1000 |
| 5 | King Kelly | 9753 | 1000 |
| 6 | erveedeeee | 9370 | 900 |
| 7 | JapieJapo | 9606 | 900 |
| 8 | Jappe666 | 8978 | 860 |
| 9 | ditisdavid | 9395 | 860 |
| 10 | Timmm1988 | 8150 | 850 |
| 11 | ZwiebeLD | 9375 | 850 |
| 12 | Nijmos | 9076 | 840 |
| 13 | arjenzvob | 9456 | 840 |
| 14 | pirazzi | 8116 | 760 |
| 15 | HighFiv3 | 9763 | 760 |
| 16 | Tiskuuurs | 9829 | 750 |
| 17 | Ivo001 | 9173 | 580 |
| 18 | Ab Normaal | 9434 | 490 |
| 19 | Guido Maltempi | 9486 | 490 |
| 20 | kokkie1975 | 9160 | 440 |
| 21 | Honger Klop | 9585 | 430 |
| 22 | BrackenRidgeCycling | 8716 | 420 |
| 23 | Carbon Ros | 9623 | 390 |
| 24 | Bode80 | 8792 | 340 |
| 25 | Limal | 8892 | 340 |
| 26 | danusz1986 | 9395 | 330 |
| 27 | Sapinho | 9827 | 300 |
| 28 | Franco Bitossi | 8646 | 280 |
| 29 | Rimenno | 9399 | 250 |
| 30 | Coolietje | 8908 | 220 |
| 31 | Maillot à Pois | 9039 | 210 |
| 32 | Arviidd | 9391 | 210 |
| 33 | Poeksel | 8296 | 200 |
| 34 | Fins Els Collons | 8871 | 200 |
| 35 | Rabbiej | 9306 | 200 |
| 36 | Sporting63 | 9632 | 200 |
| 37 | Ezequiel | 9316 | 180 |
| 38 | Jochem Soons | 8229 | 160 |
| 39 | Wielervolger | 8820 | 160 |
| 40 | Arry1338 | 9300 | 100 |
Hmm, jouw Claude is de mijne niet, duidelijk - van die jefgodfatherranking die hij bij jou uitgespuwd heeft klopt bizar genoeg maar weinig.
Als ik die van mij de forumpost met teams laat lezen en vraag de rennersfrequentie te tellen, komt dat wel exact overeen met wat Japiejo gepost heeft - ik gebruik nochtans geen betalende versie. De Jefgodfather ranking die hij me vervolgens geeft lijkt me ook te kloppen - althans, ik heb het nageteld voor mijn eigen team en daar was de score van 223 in elk geval correct. Hier is de ownership-ranking van hoog naar laag (som van de keer-gekozen-waardes van de 12 renners per team):
| # | Team | Ownership-score |
|---|---|---|
| 1 | Bode80 | 234 |
| 2 | Ab Normaal | 229 |
| 3 | Guido Maltempi | 228 |
| 4 | Wielervolger | 227 |
| 5 | Maillot à Pois | 223 |
| 5 | Poeksel | 223 |
| 7 | Jochem Soons | 222 |
| 8 | Coolietje | 217 |
| 9 | Fins Els Collons | 213 |
| 10 | Franco Bitossi | 206 |
| 11 | Sporting63 | 205 |
| 11 | Sapinho | 205 |
| 13 | Limal | 204 |
| 14 | kokkie1975 | 200 |
| 15 | Rabbiej | 198 |
| 15 | JapieJapo | 198 |
| 17 | danusz1986 | 197 |
| 18 | Honger Klop | 196 |
| 19 | Bazing | 195 |
| 20 | Zwiebeln | 194 |
| 21 | arjenzvob | 193 ⚠️ |
| 22 | ditisdavid | 191 |
| 23 | Ivo001 | 189 |
| 24 | erveedeeee | 188 |
| 25 | BrackenRidgeCycling | 181 |
| 26 | Carbon Ros | 179 |
| 27 | Arry1338 | 173 |
| 28 | Nijmos | 172 |
| 29 | Rimenno | 168 |
| 29 | Jappe666 | 168 |
| 31 | Corriol de Oriol | 167 |
| 31 | Arviidd | 167 |
| 33 | King Kelly | 166 |
| 34 | Timmm1988 | 165 |
| 35 | Ezequiel | 157 |
| 36 | HighFiv3 | 152 |
| 37 | ZwiebeLD | 142 |
| 38 | TI Reppie | 140 |
| 39 | Tiskuuurs | 111 ⚠️ |
| 39 | pirazzi | 111 |
⚠️ Twee kanttekeningen bij de brondata:
- arjenzvob had in de forumpost maar 11 renners genoemd plus een lege regel "0" — dus deze score is op 11 i.p.v. 12 renners gebaseerd.
- Tiskuuurs had maar 9 renners ingevuld (3 lege regels in de tabel) — dus die 111 is een som over slechts 9 renners, niet vergelijkbaar met de rest.
Ik heb Claude vervolgens ook de kwadrantenanalyse laten maken op basis van de mediaan in de jefgodfatherranking en die in de tiebreakranking.
| Kwadrant | Teams | Betekenis |
|---|---|---|
| 🟢 Goedkoop + mainstream (veiligst) | Jochem Soons, Poeksel, Franco Bitossi, Bode80, Wielervolger, Fins Els Collons, Limal, Coolietje, Maillot à Pois, kokkie1975, Rabbiej | Lage score-variantie (scoort mee met de massa) én beschermd bij een ex aequo |
| 🟡 Duur + mainstream | danusz1986, Ab Normaal, Zwiebeln, Guido Maltempi, Honger Klop, JapieJapo, Sporting63, Bazing, Sapinho | Scoort mee met de massa, maar verliest de tiebreak als het misgaat |
| 🟡 Goedkoop + contrarian | pirazzi, Timmm1988, BrackenRidgeCycling, Jappe666, Nijmos, Ivo001, TI Reppie, Arry1338, Ezequiel | Hoge variantie (kan er positief uitspringen), maar wél beschermd bij een ex aequo |
| 🔴 Duur + contrarian (kwetsbaarst) | erveedeeee, ZwiebeLD, Arviidd, ditisdavid, Rimenno, arjenzvob, Carbon Ros, King Kelly, Corriol de Oriol, HighFiv3, Tiskuuurs | Hoge variantie ÉN verliest de tiebreak — slechtste combinatie |
(Mediaan budget = 9.343, mediaan ownership = 193,5. Let op: Tiskuuurs had maar 9 van de 12 renners ingevuld in de brondata, dus die ownership-score van 111 is niet helemaal eerlijk vergelijkbaar met de rest.)
Claude's drie topfavorieten voor de eindzege zijn dit keer Bode80, Jochem Soons en... Wielervolger.
Gelukkig was er gisteren maar één uitvaller, anders had ie al mooi voor paal gestaan met zijn voorspelling 😅
Lol, de ene Claude is inderdaad de andere niet, die van jou kan blijkbaar veel beter turven. (Ik gebruikte Claude's Haiku 4.5 model via Duck AI, wellicht jij een 'hogere' versie?)
De kwadratenanalyse, alsook de jefgodfather ranking, zou eigenlijk uitgesplitst moeten worden per type etappe, maar daarvoor moet Claude ook al de renners- en rittenprofielen kunnen analyseren. Ikzelf bvb. ben veel kwetsbaarder in massasprints dan in bergritten, waardoor ik mezelf eerder in de onderste helft van het pak inschat (zonder alle andere teams in detail te analyseren).
Vandaag de eerste dag dat Pogi in het rood mag rond rijden. van Aert deed een mooie poging om het orrd over te nemen met het pakken van 4 boni seconden plus een verrassingsaanval op 2 km voor de meet. 1 renner kon maar volgen, uiteraard die rooie... Brennan kon het daarna zeer makkelijk afmaken voor Jumbo.
De topscorer van de dag heeft de nummers 1 - 2 - 4 - 8 en haalt daarmee maar liefst 1580 punten. 1320 lager zien we weer wielervolger op de hotseat. Weet dat dit vanaf etappe 4 niet meer genoeg is!! De nummer laatst haalt alleen punten met Onley. Groves, Meeus en Govekar zijn blijkbaar niet de juiste sprinters voor dit soort etappes. Ivo001 helaas eindigt voor jou deze Vuelta al na 1 weekendje.
Uitslag Vuelta Etappe 2
| Positie | Team | CQ | Etappe 2 |
| 1 | Honger Klop | 9585 | 1580 |
| 2 | Carbon Ros | 9623 | 1461 |
| 3 | Ab Normaal | 9434 | 1260 |
| 4 | Guido Maltempi | 9486 | 1240 |
| 5 | Rabbiej | 9306 | 1141 |
| 6 | BrackenRidgeCycling | 8716 | 1110 |
| 7 | Franco Bitossi | 8646 | 1100 |
| 8 | Bode80 | 8792 | 1060 |
| 9 | Nijmos | 9076 | 1020 |
| 10 | danusz1986 | 9395 | 1020 |
| 11 | Maillot à Pois | 9039 | 981 |
| 12 | Limal | 8892 | 941 |
| 13 | Timmm1988 | 8150 | 940 |
| 14 | Rimenno | 9399 | 940 |
| 15 | Fins Els Collons | 8871 | 861 |
| 16 | Sporting63 | 9632 | 860 |
| 17 | Arviidd | 9391 | 840 |
| 18 | Tiskuuurs | 9829 | 840 |
| 19 | Poeksel | 8296 | 790 |
| 20 | kokkie1975 | 9160 | 711 |
| 21 | Jappe666 | 8978 | 700 |
| 22 | Zwiebeln | 9479 | 661 |
| 23 | King Kelly | 9753 | 660 |
| 24 | erveedeeee | 9370 | 621 |
| 25 | JapieJapo | 9606 | 601 |
| 26 | ArjenProtagonist | 9456 | 581 |
| 27 | ditisdavid | 9395 | 580 |
| 28 | Sapinho | 9827 | 580 |
| 29 | Bazing | 9706 | 571 |
| 30 | HighFiv3 | 9763 | 561 |
| 31 | TI Reppie | 9275 | 480 |
| 32 | ZwiebeLD | 9375 | 461 |
| 33 | Coolietje | 8908 | 440 |
| 34 | Ezequiel | 9316 | 410 |
| 35 | Corriol de Oriol | 9756 | 401 |
| 36 | pirazzi | 8116 | 400 |
| 37 | Jochem Soons | 8229 | 260 |
| 38 | Wielervolger | 8820 | 260 |
| 39 | Ivo001 | 9173 | 140 |
| 40 | Arry1338 | 9300 |
| Team Ivo001 | 9173 |
| ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves | 2340 |
| ONLEY Oscar | 1453 |
| VAN AERT Wout | 1130 |
| GALL Felix | 954 |
| CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio | 795 |
| MEEUS Jordi | 776 |
| GROVES Kaden | 488 |
| KUSS Sepp | 416 |
| TARLING Joshua | 328 |
| NORDHAGEN Jørgen | 293 |
| GOVEKAR Matevz | 154 |
| TUCKWELL Luke | 46 |
Log in via je wielerflits.nl account om deel te nemen aan de discussie.