Mas die bij Pogi kan terugkomen dat is weer eens wat nieuws. Maar goed dan nog winnen is teveel gevraagd. Om 3x op rij te winnen is zelfs voor Rabbiej teveel gevraagd. De verschillen in de top zijjn erg klein, nu mag Zwiebeln een keer juichen.
Wie niet mogen juichen zijn toch 2 bekende namen in de afvalkoers. BRC heeft met een Gall, Kuss en Onley maar 3 namen in de punten. Een Vine in je team hebben lijkt leuk maar dat gaat ten koste van de breedte van je AK team. Kokkie heeft met Onley, Gall en Carapaz ook maar 3 namen in de punten want talentje Widar wordt slechts 24ste. En ook daarmee kom je duidelijk te kort. Toch net iets te weinig CQ punten gebruikt allebei???
Uitslag Vuelta 2026 Etappe 6:
| Positie | Team | CQ | Etappe 6 |
| 1 | Zwiebeln | 9479 | 1590 |
| 2 | ditisdavid | 9395 | 1480 |
| 3 | Wielervolger | 8820 | 1460 |
| 4 | Jappe666 | 8978 | 1420 |
| 5 | Rabbiej | 9306 | 1340 |
| 6 | Bazing | 9706 | 1340 |
| 7 | Coolietje | 8908 | 1280 |
| 8 | Guido Maltempi | 9486 | 1280 |
| 9 | Honger Klop | 9585 | 1280 |
| 10 | Jochem Soons | 8229 | 1270 |
| 11 | Poeksel | 8296 | 1260 |
| 12 | Fins Els Collons | 8871 | 1260 |
| 13 | Bode80 | 8792 | 1240 |
| 14 | erveedeeee | 9370 | 1240 |
| 15 | JapieJapo | 9606 | 1230 |
| 16 | ArjenProtagonist | 9456 | 1160 |
| 17 | Limal | 8892 | 1140 |
| 18 | Maillot à Pois | 9039 | 1140 |
| 19 | Ab Normaal | 9434 | 1140 |
| 20 | King Kelly | 9753 | 1110 |
| 21 | Nijmos | 9076 | 1100 |
| 22 | Rimenno | 9399 | 1070 |
| 23 | danusz1986 | 9395 | 1040 |
| 24 | Sporting63 | 9632 | 960 |
| 25 | HighFiv3 | 9763 | 960 |
| 26 | pirazzi | 8116 | 920 |
| 27 | Timmm1988 | 8150 | 900 |
| 28 | Arviidd | 9391 | 880 |
| 29 | Tiskuuurs | 9829 | 840 |
| 30 | TI Reppie | 9275 | 770 |
| 31 | Franco Bitossi | 8646 | 760 |
| 32 | ZwiebeLD | 9375 | 760 |
| 33 | kokkie1975 | 9160 | 640 |
| 34 | BrackenRidgeCycling | 8716 | 420 |
| 35 | Corriol de Oriol | 9756 | |
| 36 | Sapinho | 9827 | |
| 37 | Ezequiel | 9316 | |
| 38 | Carbon Ros | 9623 | |
| 39 | Ivo001 | 9173 | |
| 40 | Arry1338 | 9300 |
| kokkie1975 | 9160 |
| PEDERSEN Mads | 2232 |
| ONLEY Oscar | 1453 |
| VAN AERT Wout | 1130 |
| GALL Felix | 954 |
| CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio | 795 |
| ROMEO ABAD Ivan | 588 |
| COQUARD Bryan | 440 |
| KÜNG Stefan | 433 |
| FISHER-BLACK Finn | 406 |
| NORDHAGEN Jørgen | 293 |
| WIDAR Jarno | 245 |
| BRENNER Marco | 191 |
| BrackenRidgeCycling | 8716 |
| ONLEY Oscar | 1453 |
| VINE Jay | 1190 |
| VAN AERT Wout | 1130 |
| BRENNAN Matthew | 1115 |
| GALL Felix | 954 |
| ROMEO ABAD Ivan | 588 |
| GROVES Kaden | 488 |
| COQUARD Bryan | 440 |
| KUSS Sepp | 416 |
| AULAR SANABRIA Orluis Alberto | 406 |
| FISHER-BLACK Finn | 406 |
| TORRES ARIAS Pablo | 130 |
Vandaag een dag voor de vluchters. Leknessund was samen met van Aert de eerste vluchter van de dag en dan is het wel gaaf en knap dat je er met de overwinning vandoor kan gaan. En dat op een speciale dag voor Noorwegen. Dit werd nog eens versterkt door de tweede plaatst van THJ. De twee Noren van vandaag in de afvalkoers met als enigen meer dan 1000 punten zijn Jappe666 en Arviidd. Makkelijk door naar week 2 dus.
In de post van Nijmos hierboven staat iets over Woutloze teams. Daar was er nog maar 1tje van en als je dan ook geen Tobias in je team hebt is het snel bekeken. Toch knap dat je met een team met maar 9(!) renners en een heel hoog CQ het een week hebt vol gehouden.
De 19de plek van Pogi en 20ste van Gall zorgen ervoor dat veel teams er nog net 1, 10 of 11 punten bijkrijgen. 2 teams blijven op 400 punten (alleen van Aert) staan waarvan Danusz1986 de meeste CQ punten heeft besteed. Weer een team met de 3 kleppers Pedersen - van Aert - Brennan waar we afscheid van moeten nemen.
Uitslag Vuelta 2026 Etappe 7:
| Positie | Team | CQ | Etappe 7 |
| 1 | Jappe666 | 8978 | 1150 |
| 2 | Arviidd | 9391 | 1141 |
| 3 | Franco Bitossi | 8646 | 901 |
| 4 | Maillot à Pois | 9039 | 901 |
| 5 | Rabbiej | 9306 | 901 |
| 6 | HighFiv3 | 9763 | 731 |
| 7 | pirazzi | 8116 | 670 |
| 8 | TI Reppie | 9275 | 550 |
| 9 | Zwiebeln | 9479 | 550 |
| 10 | ZwiebeLD | 9375 | 530 |
| 11 | Fins Els Collons | 8871 | 521 |
| 12 | erveedeeee | 9370 | 411 |
| 13 | ArjenProtagonist | 9456 | 411 |
| 14 | JapieJapo | 9606 | 411 |
| 15 | Bazing | 9706 | 411 |
| 16 | Nijmos | 9076 | 410 |
| 17 | ditisdavid | 9395 | 410 |
| 18 | King Kelly | 9753 | 410 |
| 19 | Jochem Soons | 8229 | 401 |
| 20 | Poeksel | 8296 | 401 |
| 21 | Bode80 | 8792 | 401 |
| 22 | Wielervolger | 8820 | 401 |
| 23 | Limal | 8892 | 401 |
| 24 | Coolietje | 8908 | 401 |
| 25 | Rimenno | 9399 | 401 |
| 26 | Ab Normaal | 9434 | 401 |
| 27 | Guido Maltempi | 9486 | 401 |
| 28 | Honger Klop | 9585 | 401 |
| 29 | Sporting63 | 9632 | 401 |
| 30 | Timmm1988 | 8150 | 400 |
| 31 | danusz1986 | 9395 | 400 |
| 32 | Tiskuuurs | 9829 | 11 |
| 33 | kokkie1975 | 9160 | |
| 34 | BrackenRidgeCycling | 8716 | |
| 35 | Corriol de Oriol | 9756 | |
| 36 | Sapinho | 9827 | |
| 37 | Ezequiel | 9316 | |
| 38 | Carbon Ros | 9623 | |
| 39 | Ivo001 | 9173 | |
| 40 | Arry1338 | 9300 |
| danusz1986 | 9395 |
| PEDERSEN Mads | 2232 |
| VAN AERT Wout | 1130 |
| BRENNAN Matthew | 1115 |
| SKJELMOSE JENSEN Mattias | 1091 |
| CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio | 795 |
| TULETT Ben | 712 |
| MAS NICOLAU Enric | 560 |
| GROVES Kaden | 488 |
| KÜNG Stefan | 433 |
| KUSS Sepp | 416 |
| NORDHAGEN Jørgen | 293 |
| TORRES ARIAS Pablo | 130 |
| Tiskuuurs | 9829 |
| POGACAR Tadej | 5080 |
| PEDERSEN Mads | 2232 |
| GALL Felix | 954 |
| RICCITELLO Matthew | 576 |
| AULAR SANABRIA Orluis Alberto | 406 |
| TURNER Ben | 362 |
| ROMELE Alessandro | 88 |
| BELOKI FERNANDEZ Markel | 76 |
| MACIAS ESTRADA Cesar | 55 |
Heb jij Omrzel dan? 😀
We zijn gestart met slechts 2 Woutloze teams. Arry lag er al in rit 1 uit, en ik denk dat het enig overgebleven Woutloos team vandaag volgt. (het is te zeggen, Claude heeft het me zo voorgerekend)
Edit: en JapieJapo bevestigt dus
We waren met Arry al een Woutloos team kwijt en ik vrees dat het enige overblijvende van Tiskuurs vandaag ook afvalt, met enkel Pogacar en Gall in de punten. Zelf heb ik naast Van Aert enkel Gall in de punten dus dat wordt nijpend.
Edit: oef! En ook nog: als je zelf teams bekijkt ipv Claude er op los te laten wordt je genadeloos in snelheid gepakt.
Dat zijn plotseling een heleboel teams die er enkel nog voor spek en bonen inzitten, waaronder de mijne.
Zal waarschijnlijk betekenen dat een team met heel veel focus op de slotrit gaat winnen, want het gaat wel even duren voordat er weer niet-Pogacarteams afvallen in de bergen.
Tja voor Pogacar is het helaas echt een afvalkoers geworden. Dat zag er lelijk uit en wellicht zelfs einde seizoen. Maar de koers wacht op niemand al deden de renners hun best om te gaan liggen met al die valpartijen. Dan is wielrennen als sport om te doen en om te kijken een stuk minder leuk. Voor wie het wel een mooie dag werd: Bryan Coquard. Op zijn 34ste toch nog een overwinning in een grote ronde meepakken, het is hem gegund. Ab Normaal is hier de Coquard van de dag al heeft hij wel vaker iets gewonnen ;)
Na het invullen van de top 10, nog maar 2 deelnemers zonder punten Pirazzi en ZwiebelD. Kunnen zijn een achterstand van 120 punten nog goedmaken?? Het is antwoord is nee. ZwiebelD blijft zelfs op 0 punten staan: geen groves, van aert, cobo, camprubi en gonzales in de punten. Pirazzi haalt met Brustenga nog wel 40 puntjes maar dat is lang niet genoeg om de hotseat van Limal te bedreigen. En zelfs in een sprintrit raken we weer 2 Pogacar teams kwijt.
Uitslag Vuelta 2026 etappe 8:
| Positie | Team | CQ | Etappe 8 |
| 1 | Ab Normaal | 9434 | 1190 |
| 2 | Poeksel | 8296 | 1080 |
| 3 | Guido Maltempi | 9486 | 1010 |
| 4 | Bazing | 9706 | 1010 |
| 5 | Coolietje | 8908 | 960 |
| 6 | Honger Klop | 9585 | 860 |
| 7 | Timmm1988 | 8150 | 670 |
| 8 | Bode80 | 8792 | 670 |
| 9 | Fins Els Collons | 8871 | 660 |
| 10 | Arviidd | 9391 | 660 |
| 11 | Rimenno | 9399 | 620 |
| 12 | King Kelly | 9753 | 570 |
| 13 | Jappe666 | 8978 | 560 |
| 14 | Maillot à Pois | 9039 | 520 |
| 15 | Rabbiej | 9306 | 520 |
| 16 | Jochem Soons | 8229 | 500 |
| 17 | Wielervolger | 8820 | 460 |
| 18 | Nijmos | 9076 | 460 |
| 19 | HighFiv3 | 9763 | 400 |
| 20 | ditisdavid | 9395 | 380 |
| 21 | TI Reppie | 9275 | 350 |
| 22 | erveedeeee | 9370 | 330 |
| 23 | JapieJapo | 9606 | 330 |
| 24 | Franco Bitossi | 8646 | 300 |
| 25 | Sporting63 | 9632 | 260 |
| 26 | ArjenProtagonist | 9456 | 180 |
| 27 | Zwiebeln | 9479 | 140 |
| 28 | Limal | 8892 | 130 |
| 29 | pirazzi | 8116 | 40 |
| 30 | ZwiebeLD | 9375 | 0 |
| 31 | danusz1986 | 9395 | |
| 32 | Tiskuuurs | 9829 | |
| 33 | kokkie1975 | 9160 | |
| 34 | BrackenRidgeCycling | 8716 | |
| 35 | Corriol de Oriol | 9756 | |
| 36 | Sapinho | 9827 | |
| 37 | Ezequiel | 9316 | |
| 38 | Carbon Ros | 9623 | |
| 39 | Ivo001 | 9173 | |
| 40 | Arry1338 | 9300 |
| pirazzi | 8116 |
| POGACAR Tadej | 5080 |
| VAN AERT Wout | 1130 |
| CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio | 795 |
| BERRADE FERNANDEZ Urko | 296 |
| COBO CAYON Ivan | 278 |
| RUIZ SEDANO Ibon | 139 |
| WENZEL Mats | 126 |
| URIARTE BELZUNEGI Diego | 93 |
| SOSA CUERVO Ivan Ramiro | 67 |
| BRUSTENGA MASAGUE Marc | 57 |
| TUCKWELL Luke | 46 |
| ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo | 9 |
| ZwiebeLD | 9375 |
| POGACAR Tadej | 5080 |
| VAN AERT Wout | 1130 |
| ROMEO ABAD Ivan | 588 |
| GROVES Kaden | 488 |
| KÜNG Stefan | 433 |
| KUSS Sepp | 416 |
| GARCIA PIERNA Raul | 345 |
| COBO CAYON Ivan | 278 |
| WIDAR Jarno | 245 |
| BRENNER Marco | 191 |
| CAMPRUBI PIJUAN Marcel | 110 |
| GONZALEZ LOPEZ David | 71 |
Ook in de sprintritten zijn de Pogiteams niet veilig, vandaag gaan er 2 uit.
Nog 11 van de 28 overblijvende teams hebben hem in de selectie, dus zo veel is dat ook weer niet - de kans dat we de laatste week ingaan zonder Pogacar-ploegen lijkt me zeer groot.
Ik heb nog even de kwadrantanalyse erbij genomen, en bekeken hoeveel uitvallers er tot hiertoe zijn in elk kwadrant:
| Kwadrant | Totaal teams | Uitgeschakeld | % uitgeschakeld | Wie eruit ligt |
|---|---|---|---|---|
| 🟢 Goedkoop + mainstream | 11 | 1 | 9,1% | kokkie1975 |
| 🟡 Duur + mainstream | 9 | 2 | 22,2% | danusz1986, Sapinho |
| 🟡 Goedkoop + contrarian | 9 | 5 | 55,6% | pirazzi, Arry1338, Ivo001, Ezequiel, BrackenRidgeCycling |
| 🔴 Duur + contrarian | 11 | 4 | 36,4% | ZwiebeLD, Tiskuuurs, Carbon Ros, Corriol de Oriol |
Totaal: 12 van de 40 teams (30%) al uitgeschakeld na 8 etappes.
In deze eerste fase van het spel zijn het dus voornamelijk de contrarian teams (= de onderste helft van de Jefgodfather ranking) die uitgeschakeld worden: 9/20 bij de contrarian teams tov 3/20 bij de mainstream teams.
Budget speelde minder een rol: zowel bij de 'goedkope' (= onder het mediaanbudget) als de 'dure' teams ging 6/20 teams er uit. Waarschijnlijk wordt deze parameter belangrijker naar mate de ronde vordert.
Log in via je wielerflits.nl account om deel te nemen aan de discussie.